Kompleksowy detoks wątroby

dodano w temacie: Artykuły

Według hepatologów, różnego rodzaju choroby oraz schorzenia wątroby są coraz częstszym problemem Polaków. Niestety, prognozy nie są optymistyczne: według większości założeń liczba problemów z czynnością wątroby, a także poważnych chorób, takich jak marskość czy nowotwory wątroby, będzie z biegiem czasu coraz większa.

Przyczyny chorób wątroby

Co stanowi główną, najważniejszą przyczyną takiego stanu rzeczy? Oczywiście, trudno wskazać jeden konkretny czynnik, na który można by złożyć całą winą. Mamy tutaj bowiem do czynienia raczej ze splotem kilku przyczyn.

Detoks wątroby  – czytaj więcej o wątrobie.

Przede wszystkim, nie sposób nie zauważyć faktu, że liczba toksycznych substancji, które trafiają do naszego układu pokarmowego razem z pożywieniem, napojami a także powietrzem, którym oddychamy, staje się coraz większa. Pokutuje mit, że to, co wdychamy z powietrzem jest szkodliwe tylko i wyłącznie dla naszych dróg oddechowych, jednak nie jest to prawda.

 

Oprócz tego należy tutaj wymienić spożywanie alkoholu, palenie papierosów, a także przyjmowanie coraz większej ilości leków (według dostępnych statystyk, liczba leków, jaką w ciągu roku zażywa statystyczny Polak, jest coraz większa). Na pewno nie bez znaczenia jest także coraz bardziej absorbujący tryb życia, w wyniku którego trudno jest nam zadbać o właściwą dietę i regularne godziny spożywania posiłków. W kontekście wymienionych faktów pojawia się więc pytanie, co można zrobić, aby zapobiec szkodliwym skutkom nowoczesnego trybu życia?

Kuracja ziołowa

Najbardziej godną polecenia spośród metod detoksykacji wątroby jest oczyszczanie organizmu przy pomocy ziół. Wiele spośród składników ziołowych wykazuje silne właściwości detoksykacyjne i/lub regenerujące wątrobę i działające na nią osłonowo.

Należy jednak pamiętać o kilku najbardziej podstawowych zasadach. Przede wszystkim, zioła z których będziemy korzystać, powinny pochodzić tylko i wyłącznie od sprawdzonego, renomowanego producenta (jedynie to może stanowić gwarancję odpowiedniej jakości).

Drugą istotną kwestią jest fakt, że o wiele lepsze rezultaty od stosowania pojedynczych ziół przynosi stosowanie mieszanek ziołowych. Tutaj dochodzimy jednak do kolejnej niezwykle ważnej kwestii. A mianowicie: aby dana mieszanka ziołowa mogła być uznana za naprawdę skuteczną, kompleksową kurację oczyszczającą wątrobę, musi się ona składać nie tylko z ziół o działaniu typowo oczyszczającym i antytoksycznym, ale także ze składników, które wspierają proces regeneracji uszkodzonych komórek wątroby. Jedynie połączenie tych dwóch czynników sprawia, że oczyszczanie ciała przy pomocy ziół będzie naprawdę efektywne.

Jednym z wartych polecenia preparatów, które spełniają opisane powyżej wymagania, jest suplement diety Hepa Vitale. Hepa Vitale to unikatowa mieszanka ziół, której skład został opracowany przez specjalistów od żywienia oraz lekarzy hepatologów. Hepa Vitale składa się z trzech ziół: Babki Płesznik, Czarnuszki Siewnej oraz Ostropestu Plamistego. Dwa pierwsze z wymienionych ziół wykazują silne działanie antytoksyczne, podczas gdy Ostropest Plamisty jest źródłem sylimaryny, czyli substancji czynnie wspomagającej proces regeneracji wątroby. Dzięki temu, Hepa Vitale stanowi jedną z niewielu dostępnych na polskim rynku kompleksowych kuracji detoksykacyjnych, które bazują na składnikach ziołowych.

Szukaj także: ,

Dodaj swój komentarz

Serdecznie zapraszamy Państwa do komentowania oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami w komentarzach. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie swoistym zbiorem wszystkich doświadczeń osób, mających styczność z Zespołem Gilberta