Jak skutecznie walczyć z wypadaniem włosów?

dodano w temacie: Artykuły

Olbrzymia grupa ludzi obserwuje niepokojące zjawiska dotyczące zmniejszającej się ilości włosów na skórze swojej głowy. Na początku bagatelizują ten problem, twierdząc, że jest to chwilowa reakcja organizmu na stosowany wcześniej antybiotyk, który stosują na różne dolegliwości. Lekarze rodzinni zapewniają niejednokrotnie, że skutki uboczne aplikowania niedawno wprowadzonego na rynek preparatu do skutecznej walki z daną chorobą mogą prowadzić do sukcesywnego, lecz krótkotrwałego ubytku ilości włosów na skórze głowy.


Początkowo, znaczna grupa osób wierzy lekarzowi w diagnozę przez niego postawioną, lecz gdy upływają ponad dwa miesiące od zakończenia antybiotykoterapii, po upływie których liczba ubywających włosów nie zostaje ograniczona, często zaczynamy podejrzewać inne problemy zdrowotne, które mogły doprowadzić do owego schorzenia. Po paru godzinach bezowocnego przeszukiwania zasobów internetowych w poszukiwaniu odpowiedzi na trapiące nas pytania, wśród sterty mniej, bądź bardziej przydatnych informacji, napotykamy na pojęcie trichoskopia.

Zaintrygowani tym terminem, szybko dowiadujemy się, iż jest to metoda badania włosów, służąca znalezieniu przyczyny abberacyjnych stanów skóry głowy. Wiedząc, że nie można już dłużej polegać na wątpliwej opinii swojego lekarza rodzinnego, bez chwili zawahania postanowimy zagłębić się w analizie tejże metody. W trakcie studiowania zalet tego badania, niewątpliwie natkniemy się na określenie ‚trichogram‚, które umożliwia ocenę korzeni włosa, a co za tym idzie, przyczynia się do rozwiązania nurtującej zagadki, co leży u podstaw tak nieprzyjemnego zjawiska, jakim jest utrata włosów.

Najbardziej martwiącym oraz zastanawiającym aspektem tej całej sprawy jest fakt, że ludzie, którzy są narażeni na mimowolną utratę włosów, są często osobami bardzo młodymi. Zdarzają się jednostki, które nie ukończyły 22 lat i spostrzegają niekontrolowane wypadanie włosów w tak zatrważająco olbrzymiej ilości. Odpowiedź na tę zagadkę muszą znaleźć jak najszybciej, aby nie dopuścić do trwałej utraty wszystkich włosów na głowie. Po wstępnej inspekcji dostępnych na rynku metod badawczych przyczyny i zapobiegania wypadaniu włosów, postanawiają sięgnąć po opinię prawdziwego specjalisty w tej dziedzinie, a mianowicie po fachową poradę trychologa. Ów lekarz, trycholog – dermatolog, w przeciągu paru chwil, bez konieczności zbędnego czekania i odkładania tegoż badania na później, jest w stanie nas zarejestrować w bardzo szybkim, nieodległym czasie na najbliższy wolny termib. Po wstępnych oględzinach skóry głowy często zalecają w pierwszej fazie cyklu leczenia zastosowanie trichoskopii, jako prawdopodobnie bardziej adekwatnej metody analizy stanu skóry głowy. Lekarz najwidoczniej podejrzewa wówczas możliwość wystąpienia jakichś czynników patogennych w kwestii chorób skóry, które mogły wpłynąć na fakt nadmiernej utraty włosów.

Zobacz też: mezoterapia skóry głowy

Badanie w zasadzie zapewnia bez większych wątpliwości jasne ustalenie czynników, które mają wpływ na pogarszającą się ilość zdrowych włosów na skórze głowy.

Szukaj także: , , , , ,

Dodaj swój komentarz

Serdecznie zapraszamy Państwa do komentowania oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami w komentarzach. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie swoistym zbiorem wszystkich doświadczeń osób, mających styczność z Zespołem Gilberta